Čas na údržbu

Čas na údržbu

Pravidelná a jednoduchá údržba pro spokojené koupání!
Jen několik úkonů stačí k tomu, abyste váš bazén ochránili před bakteriemi, řasami a nečistotami. Nezanedbávejte tuto údržbu, která vám zabere jen chvíli.
 

Pravidelné a jednoduché čištění

Pod jasným letním sluncem vás modrá a křišťálově čistá voda vašeho bazénu láká ke koupání. K tomu, abyste zachovali tento krásný obraz, vám stačí provádět několik jednoduchých denních úkonů, které vám dohromady nezaberou více než půl hodiny týdně. Nenechte bakterie a řasy vtrhnout do vašeho ráje!

 

Každodenní úkony

Vyzbrojte se síťkou a neunikne vám žádný hmyz ani suchý list. Rovněž je třeba zkontrolovat hladinu vody. Ověřte také, že je filtrace správně nastavená. Jednou týdně vyčistěte dno bazénu, vyměňte filtry a zkontrolujte pH a obsah chloru ve vodě.

 

Každoroční údržba

Po skončení koupací sezony je třeba připravit bazén na zimu. Řádná kontrola příslušenství vyloučí nepříjemná překvapení při prvním spouštění bazénu na jaře. Pokud necháváte bazén přes zimu napuštěný, můžete použít zimní přípravek, který zabraňuje rozvoji řas ve vodě a usazování vodního kamene na stěnách. Je to na vás!