Rady pro zahradu a dekorace

Rady pro zahradu a dekorace

Úprava okolí vašeho bazénu: jak zkrášlit jeho prostředí?
Pro vytvoření atmosféry kolem vašeho bazénu se nechte unášet vlastními představami: od zahradních úprav po osvětlení, vše vám pomůže vytvořit krásné a praktické zákoutí.


Bazén v zahradě

Samotný bazén nestačí k tomu, aby se z vaší zahrady stalo místo odpočinku a pohody. K tomu přispívá rovněž příroda, která ho obklopuje. Krásný, správně tvarovaný strom vytvoří kousek stínu, který oceníte uprostřed léta. Rozkvetlé záhony nebo květinové mísy dodají vašemu bazénu trochu barev a úplně novou tvář. Pro přirozenější výzdobu můžete vysadit keře a popínavé rostliny, které vás ukryjí před zvědavými pohledy. Přesto dbejte na to, abyste neumístili rostliny příliš blízko k vodě, protože přinášejí také trochu nečistot.

Zahradní nábytek

Některé dny bude kolem vašeho bazénu živěji než ve vašem domě. Těžko se tedy obejdete bez vybavení kolem bazénu. Zahradní besídka, stůl, slunečník, lehátko, zahradní kuchyň, gril, houpačka, houpací síť, od nejjednodušších po nejpropracovanější, výběr je široký. Dbejte na to, aby se jednotlivé prvky k sobě dobře hodily. Jen tak vytvoříte krásný prostor.

Hra vody a světla

Výzdobu můžete ještě zkrášlit dalšími vodními dekoracemi: vodní stěnou, vodopádem, vodotryskem… Příjemný zvuk tekoucí vody dodá okolí vašemu bazénu uklidňující náladu. A po zvuku přichází světlo… S podvodními nebo pozemními reflektory dosáhnete při půlnočním koupání okamžitého účinku. Malá plovoucí světélka dodají vašemu bazénu magickou náladu. Také nabídka osvětlení obsahuje mnoho možností pro vytvoření takové nálady, jakou si u svého bazénu přejete mít. Jakou náladu si vyberete vy?