Dobře zabezpečit svůj bazén

Dobře zabezpečit svůj bazén

Jak zabezpečit bazén? Podívejte se na všechna naše preventivní řešení.
Kdo říká odpočinek a hry kolem bazénu, říká jedním dechem ochrana dětí. Jaký zabezpečovací systém je pro váš bazén nejvhodnější?

Co stanoví zákon

Všechny bazény vybudované nebo instalované po 1. lednu 2004 musejí být vybaveny bezpečnostním zařízením: oplocením, alarmem, krytem nebo zastřešením. Můžete si vybrat podle toho, co se vám líbí, nebo podle rozpočtu! 

 

Čtyři bezpečnostní systémy

Oplocení vysoké 1,10 m instalované kolem bazénu brání dětem do 5 let v přístupu k bazénu. Existují modely stabilní, mobilní nebo výsuvné. 

Se zastřešením můžete prodloužit koupací sezonu a přitom chránit bazén před venkovním znečištěním. Zastřešení od Desjoyaux jsou zkonstruována tak, aby odolávala jakémukoliv počasí. 

Alarmy pádu do vody nebo detekce průchodu jsou vhodné pro malé rozpočty. 

Kryty chrání před venkovním znečištěním a uchovávají teplotu vody. Jejich vliv na vzhled bazénu je téměř nulový, protože se do něj bezchybně integrují. Pozor, ne všechny typy krytů jsou homologovány.

 

Princip opatrnosti

Přestože zákon předepisuje ve svých normách bezpečnostní systém, nic nemůže nahradit dohled rodičů. Každé zařízení se musí používat v souladu s pokyny odborníka. A nesmí se také zapomenout, že řádné informování malých i velkých je základem každé ochrany!