Sporty provozované ve vodě

Sporty provozované ve vodě

A co kdyby se váš bazén proměnil v tělocvičnu?  
Mnoho sportů, od golfu až po cyklistiku, se dnes provozuje také v jejich vodní verzi. Objevte několik jednoduchých sportů, a díky nim si užijte váš bazén naplno.

Pozitivní účinky sportů provozovaných ve vodě

Byl váš pracovní den dlouhý? Půl hodiny sportování v bazénu a vše bude zapomenuto! Pustíte si hudbu, která bude udávat rytmus, a od prvních okamžiků ve vodě se budete cítit lehčí… Princip je jednoduchý: odpor vody při cvičení je vyšší než odpor vzduchu, a vaše úsilí bude tedy intenzivnější a výsledky se znásobí. Účinnost cvičení je zaručena. Přestože je cvičení intenzivní pro srdce a svaly, zůstává jemné pro klouby a páteř, a přitom ještě podporuje krevní oběh. Můžete tak posílit svoji výdrž, tvarovat své tělo, zbavit se celulitidy a nechat na dně bazénu několik přebytečných kil. Především se však zbavíte stresu.

Příklady sportů, které lze snadno provozovat v bazénu

Pro posilování nohou a břišních svalů není nic lepšího než aqua-gymnastika. Pohyby jsou jednoduché: zdvihání kolen, „nůžky“ při stání na dně nebo při nadnášení vodní nudlí. Dvě až tři cvičení týdně a výsledky jsou zaručeny.

Na schodišti vašeho bazénu můžete provozovat aquastep. Stoupejte a sestupujte ze schodiště. A proč ne se závažím na nohou nebo s rukavicemi na rukou pro zvýšení odporu vody a zvýšení náročnosti cvičení?

Aquabox je ideální pro odreagování. Natáhněte si boxerské rukavice (vhodné pro boxování pod vodou) a už jsou tu přímé údery, háky a kopy nohou! Tato aktivita je perfektní pro uvolnění stresu, zlepšení postavy a navíc posiluje srdce.

Anebo můžete jednoduše pustit hudbu a tančit. To by vás nelákalo?